Sprawdź, jak dobrze znasz język C

Jak oceniasz swoją znajomość C? Czy programowanie w tym języku nie ma przed Tobą żadnych tajemnic? Spróbuj swoich sił w tym quizie!

Quiz składa się z 10 pytań. Każde z nich zawiera krótki program. Twoim zadaniem jest określenie, co program wypisze na konsolę. Pytania są dobrane tak, żeby pokazywać mniej oczywiste zachowania, które jednocześnie są przydatne podczas codziennej pracy z kodem.

Po rozwiązaniu quizu możesz przeczytać wytłumaczenie, dlaczego w danym przypadku program zachowa się tak, a nie inaczej.

Powodzenia!

2 Comments

 1. Cześć,
  test spoko ale jest mały błąd w pytaniu 5 i 6 a dokładniej w odpowiedzi na pytania ponieważ pierwsze dwie możliwe odpowiedzi były
  a) HELLO WORLD
  b) HELLO_WORLD
  c)…
  d)…
  co sugerowało by, że trzeba je odrzucić gdyż są wielkimi literami napisane. W pytaniu było małymi „Hello world”. Dawaj kolejne bo to dobra zabawa przy sprawdzaniu samego siebie 😀 pozdro dla Ciebie 😀

  • GAndaLF

   13 lutego 2021 at 21:38

   Dzięki za feedback. Faktycznie szablon wordpressa podstawia tam czcionkę capsami i masz tylko wielkie litery i jeszcze większe. To wprowadza w błąd i wypacza odpowiedzi. Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *