Co tydzień otrzymasz na maila sporą dawkę wiedzy, która pomoże Ci na drodze do seniora.
Możesz sobie pomyśleć - przecież wszystkie przydatne informacje znajdę w internecie. Ale czy na pewno? Pracując 9 lat w embedded zauważyłem, że większość materiałów edukacyjnych z naszej branży pasuje do jednej z trzech kategorii:
Tutoriale Jak zacząć z konkretną płytką lub rodziną procesorów, czy od zera do pierwszej aplikacji. Pozwolą Ci utworzyć rozbudowany projekt na Arduino. Dzięki nim wyklikasz dowolny projekt w IDE. Ale potem zaczynają się schody. Większość kodu jest tam generowana automatycznie. Co on właściwie robi? A jak coś się zepsuje, czy będę w stanie to poprawić? Czy mogę tego użyć do zastosowań komercyjnych?
Na pewnym etapie nie uciekniemy od wiedzy co dokładnie te narzędzia robią za nas!
Treści według starej szkoły. Czyli od podstaw od razu przechodzimy do bardzo trudnych zagadnień. Staramy się wszystko sprytnie zapisać w jednej linii i robimy dużo przedwczesnych optymalizacji. Już na studiach każdy z nas łapie wiele z tych nawyków. Technika idzie do przodu, kompilatory radzą sobie co raz lepiej, a Ty otrzymujesz informacje sprzed 30 lat.
Kolejnym pokoleniom programistów w formie legend przekazuje się różne formułki, które często narobią więcej szkody niż pożytku. A potem w pracy tracimy czas na oduczenie się złych nawyków.
Materiały od producentów układów. Znajdziesz ogromną bazę przykładów, not aplikacyjnych i szkoleń pokazujących jak wykorzystać dany procesor do różnych zastosowań. Celem tych firm jest zachęcenie nas do używania ich produktów.
Ale uważaj! Nie zawsze idzie to w parze z interesem nas - programistów. Możesz za bardzo uzależnić się od rozwiązań jednego producenta, a zmiana będzie ciężka.
Dostaniesz informacje, które ciężko znaleźć gdzie indziej. Od inżyniera dla inżynierów.
Nazywam się Maciek Gajdzica i jestem programistą embedded od 2012 roku. Przez ten czas poznałem na własnej skórze skutki zbyt sprytnego kodu, czy nadmiernego uzależnienia od narzędzi, których działania do końca nie rozumiałem.
Nauczyłem się wspomagać różnymi narzędziami i technikami zmniejszającymi ilość błędów, czy automatyzującymi żmudne czynności. Miałem również trudności ze znalezieniem materiałów do nauki na bardziej zaawansowanym poziomie.
Dlatego teraz sam takie materiały tworzę i dzięki temu Ty nie musisz popełniać moich błędów.
W ciągu ostatnich kilku lat powstało:
Dzięki informacją ode mnie będzię Ci łatwiej znaleźć pracę i stać się doświadczonym programistą
© 2021 ucgosu.pl | Polityka prywatności